ArtescommunityART AS A VEHICLE FOR EDUCATION AND SOCIAL INCLUSION

Budujemy Teatr Naszych Marzeń

CHCEMY MIEĆ SWÓJ TEATR

I tak zostałam wolontariuszką w Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym Teatr Grodzki. Na starcie dostałam wiadomość, że powstała idea budowy teatru integracyjnego w pofabrycznych halach ze środków społecznych. Moim zadaniem stało się zbieranie funduszy. Pomyślałam dlaczego nie, przecież przez wiele lat pracowałam w kulturze i korzystałam z jej ”dobrodziejstw”. Chociaż w mieście są już dwa teatry to nic nie stoi na przeszkodzie aby powstał trzeci, całkowicie przystosowany dla osób z niepełnosprawnością i mogących jednocześnie zapraszać artystów profesjonalnych scen. W gonitwie za sponsorami poznałam właściciela restauracji Beksien, który od czerwca do października br. co dwa tygodnie w czwartki urządzał kolacje charytatywne „Sztuka dla Sztuki”. Kolacje te przygotowywali najlepsi kucharze z całego kraju. Dochód z tych kolacji oczywiście został przeznaczony na budowę naszego teatru.
W listopadzie zaplanowano jeszcze dwie kolacje – 5 i 19 listopada.

Nowy Rok i karnawał powitamy dwoma imprezami. W Teatrze Polskim 11 stycznia 2016 r. obędzie się recital znanego artysty teatralnego i filmowego Mariana Opani pod tytułem „Moje fascynacje”.
Następnie znowu sztuka kulinarna na najwyższym poziomie, dwunastu kucharzy spotka się ponownie w Kamienicy Pod Orłem Sali Redutowej – 4 lutego 2016r.
Mam nadzieję, że obie imprezy dostarczą wszystkim uczestnikom wiele niespodzianek i miłych chwil spędzonych w świecie muzyki, poezji i dobrego jedzenia. Zapraszamy.

Comments

  1. Magdalena

    28 October 2015

    Wspaniałe wieści, szczególnie te dotyczące recitalu Mariana Opani!

    Jestem bardzo szczęśliwa, że dane mi było Panią poznać – i że możemy razem współpracować we współtworzeniu Teatru Naszych Marzeń.

Add a comment

You must be logged in to comment.